Eğlenceli, Adil ve Eşitlikçi

Kendini işine adamış çalışanlarımız, İnsan Kaynakları Yönetiminin en yüksek standartlarının yanı sıra; güvenli, katılımcı ve ödüllendirici bir çalışma ortamını hak etmektedir.

Küresel bir şirket olarak, işimizin yalnızca istihdam ettiğimiz ve ortaklık yaptığımız kişilere saygılı ve onları koruyucu bir tutum içinde yürütülebileceğine inanıyoruz. İşimizi her nerede yürütürsek yürütelim, tüm bireylerin haklarına saygı duyma konusunda sorumlu olduğumuzu biliyoruz. Çalışanlarımıza adil ve eşit muamele göstermek bizim birincil önceliğimizdir.

Çalışanlarımızın tamamının adil ve eşit muamele gördüğü güvenli bir iş yeri yaratmak için İnsan Kaynakları alanındaki en yüksek standardı hak ettiklerine inanıyoruz. Doğrudan çalışanlarımız olmaları veya üçüncü taraf kurumlar aracılığıyla aramızda çalışıyor olmaları fark etmeksizin tüm çalışanlarımıza eğlenceli, cazip ve ödüllendirici bir çalışma ortamı sunmaya çalışıyoruz.

Biz, Sorumluluk Sahibi Bir İşvereniz

Sorumluluk sahibi bir sektör oyuncusu olarak çalışanlarımıza özen gösterme konusunda en yüksek standartları uyguluyoruz. Perfetti Van Melle, dünya genelinde kendini işine adamış yaklaşık 18.000 çalışandan oluşmaktadır. Çalışanlarımızın birçoğu doğrudan işe alınmış tam zamanlı çalışanlar olup, tesislerimizin bazıları ise üretimin yanı sıra satışı desteklemek için sözleşmeli çalışanları işe almaktadır.

Çalışanlarımıza, gerçek anlamda çeşitliliğe dayanan ve kapsayıcı bir çalışma ortamı sunuyoruz. İnsan Hakları beyanımız kapsamında belgelendirildiği üzere, Grubumuz genelinde çeşitliliğe değer veriyor ve herhangi bir şekil veya biçimde ayrımcılığa, haksız veya eşit olmayan muameleye hoşgörü göstermiyoruz. Perfetti Van Melle'de tüm çalışanlarımızı, müşterilerimizi ve diğer kişi ve kuruluşlarını, kuruluşumuz bünyesindeki herhangi bir ticari uygulamayla ilgili her türlü endişeyi bildirmeye teşvik eden bir Bilgi Uçurma Politikası yürürlüktedir. Bilgi uçurma prosedürümüz, misilleme yapılma korkusu olmadan açıklamada bulunulmasını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır.

2015 yılında, iş gücümüzün %97'sinin katılım gösterdiği ilk Küresel Çalışan Katılım Anketi için Towers Watson ile anlaştık. Genel sürdürülebilir katılım puanımız, dünya genelindeki Gıda ve İçecek şirketleri ölçütünden daha yüksek oldu. Katılım puanı, işimizde her gün en iyisini sunmak ve bunu zaman içinde sürdürmek için motivasyon, enerji ve imkânlara sahip olduğumuzu göstermektedir. 2021 yılı sonbahar mevsiminde ise %90 Sürdürülebilir Katılım puanıyla üçüncü küresel Çalışan Katılım Anketimizi gerçekleştirdik.

Sağlık ve Güvenlik Taahhüdümüz

Çalışanların güvenliği ve sağlığı konusunda güçlü bir taahhüdümüz var. Güvenli bir iş yeri geliştirmek, PVM'nin sürekli olarak iyileştirme yapmaya çalıştığı bir süreçtir. Tüm üretim sahalarımızda düzenli olarak güvenlik çalışmaları düzenlemekteyiz. Tüm iş yerleri, kanun ve yönetmeliklere uygun olacak şekilde oluşturulmuştur. Çalışma koşullarını incelemek ve iyileştirmek amacıyla, kurum içi İş Sağlığı ve Güvenliği çalışma grupları kurulmuştur. Ayrıca tüm üretim tesislerimiz ISO 14001 belgelidir.

"Sıfır kaza" için çaba göstermekteyiz. Farkındalığın artırılması, bunun başarılmasını sağlamak için kritik önemdedir. Bilgi ve eğitim (güvenli çalışma şekilleri, ilk yardım ve acil durum müdahalesi) vererek, çalışanlarımızın güvenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmak için kendi kendilerine alabilecekleri tedbirler hakkında onları daha fazla bilinçlendirmek istiyoruz.

Eğlenceyi paylaşmak: Başarılarımızı Kutluyoruz

2021 yılında, Perfetti Van Melle'nin 75. kuruluş yıl dönümünü kutladık; şirketimiz 1946 yılında Lainate'de (İtalya) kurulmuştur. Kutlamamızın büyük kısmının hâlâ sanal olarak yapılması gerekebilecek olup 75 yıllık inovasyonu kutlamak için can atmaktayız.

Gurur Duyduğumuz İşveren İtibarı

Grubumuzun, iş yapılacak dürüst, adil ve kapasite sahibi bir şirket olarak itibar sahibi olmasından gurur duymaktayız. Bu itibarı kazandık ve bunu sürekli olarak iyileştirmek istiyoruz. Şirketimiz bünyesinde ve müşterilerle, tedarikçilerle, yetkili makamlarla ve genel kamuyla olan ilişkilerimizde yüksek etik standartların korunması, her nerede faaliyet gösterirsek gösterelim sürekli başarımız açısından hayati önem taşımaktadır.

Perfetti Van Melle Davranış Kuralları, tüm çalışanlarımız için geçerli olan ilkeleri tanımlamaktadır. Davranış kuralları, grupça ve bireysel olarak, iş yapma şeklimizde temel değerlerimizi ve etik standartlarımızı uygulama ve koruma sorumluluğumuzu vurgulamaktadır. Her birimizin içeriğini iyi bilmesi ve anlaması önem taşımaktadır. Bunu kolaylaştırmak amacıyla, çalışanlarımıza yerel dile çeviri hizmetiyle birlikte Davranış Kuralları e-Öğrenme kursları ve ayrıca sahada sınıf içi ve yüz yüze eğitim sunmaktayız.

Bunun yanı sıra, çalışanların yararlanması için ücretsiz EthicsPoint Yardım Hattı ve EthicPoint.com web sitesi imkânlarımız bulunmaktadır. Çalışanlar, müşteriler ve diğerleri, çevrimiçi olarak veya yardım hattını arayarak kuruluşumuz bünyesindeki herhangi bir iş uygulamasıyla ilgili geri bildirimde bulunabilir veya endişelerini bildirebilirler. Bu sistem, misilleme korkusu olmadan açıklamalarda bulunulmasını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır. İnternet sitemizde yer alan Davranış Kurallarımızı ve İnsan Hakları beyanımızı inceleyebilirsiniz.