Grup CEO'muzun mesajı

“Müşterilerimize, çalışanlarımıza ve çevreye karşı saygılı ve sorumlu bir şekilde işimizi yürütme konusunda kararlı ve istekliyiz.”
Sameer Suneja
Executive Director and Group CEO


Faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda dikkate değer bir başarı ve büyüme geçmişine sahip, çok uluslu bir şekerleme grubuyuz. Yıllar içinde, sorumluluk duygusuyla ve yüksek etik standartlara uygun şekilde iş yürüterek büyük bir itibar kazandık. Önceliğimiz, bu sorumluluk ve etik değerlerin üzerine inşa etmeye devam etmektir; bu sayede çalışanlarımız, topluluklarımız, çevre ve işimiz uzun vadede başarılı olacaktır.

Tüketicilerimiz

Mümkün olan en yüksek ürün güvenliğini sağlamayı ve tüketicilerin yaşam şekli ve beslenme ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak amacıyla portföyümüzü geliştirmeyi taahhüt ediyoruz. Tüketicilerin ihtiyaç ve beklentileri sürekli olarak değişmekte, bu beklentiler de ürün geliştirme ve inovasyon alanındaki ilerlememize yol göstermeye devam etmektedir. Ürünlerimizin içindeki malzemeler ve kalori içeriği konusunda müşterilerimize şeffaflık sunmaktan ve hem yeni hem de mevcut olan tüm ürünlerimizden yapay renklendiricileri çıkarmaktan gurur duyuyoruz.

Çevre ve Üretim Tesislerimiz

Kuruluşumuzu ve üretim süreçlerimizi, çevre üzerindeki etkiyi en aza indirecek şekilde uyarlama yönündeki kararlılığımızı göstererek, tüm üretim tesislerimiz için ISO 14001 Belgesi almayı taahhüt ediyoruz. Karbon ayak izimizi azaltacak yollar geliştirmeye devam ediyoruz. Başta atık arıtma tesislerinde üretilen biyogaz olmak üzere yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerji hâlihazırda birçok üretim sahamızda kullanılmaktadır. Ambalajlamada kullandığımız plastiğin azaltılması için sağlam bir Azalt, Geri Dönüştür, Geri Kazan yaklaşımı yürütüyoruz.

Çalışanlarımız

Çalışanlarımıza en yüksek düzeyde değer veriyoruz. Tutku, uzmanlık, girişimcilik ve dostluğun büyüyüp geliştiği bir ortam yarattık. Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık ilkelerine bağlıyız. Benzer şekilde, birlikte iş yaptığımız tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızın çalışanlarına da değer veriyoruz. Doğrudan istihdam etiğimiz çalışanlarımız, sözleşmeli çalışanlarımız ve birlikte iş yaptığımız tarafların çalışanları olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımızın, İnsan Hakları Beyanımızca tanımlanan adil ve etik muameleyi gördüklerinden emin olmak istiyoruz.

Topluluklarımız

Faaliyetlerimiz, içinde bulundukları yerel topluluklarda önemli bir rol oynamaktadır. Birçok topluluk, çalışanlarımıza beceri ve yeterlilik sağlamaktadır. Yerel ölçekte sosyal, kültürel ve medikal ihtiyaçların desteklenmesi bakımından bu topluluklarda fark yaratmak istiyoruz. Yerel topluluklara yardımcı olacak ve onları destekleyecek program ve girişimlerimiz yürürlüktedir.